top of page

Biyografi

17 Ağustos 1996 yılında, Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde dünyaya geldi. İlk ve ortaöğretimini Ankara'da tamamladı. 2023 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Dramatik Yazarlık Bölümünden mezun oldu.

 

2016 - 2017 yılları arasında Sanat Üretim Derneği'nde Meriç Coşar'dan "Yaratıcı Yazarlık" eğitimi aldı. Çeşitli dergilerde öykü, şiir ve inceleme yazıları yazdı. 2022 - 2023 sezonunda Tv8'de yayınlanan "Tuzak" dizisinin senaryo ekibinde görev aldı.

 

Ankara Çankaya Halk Eğitim Merkezi’nde, “Uygulamalı Tiyatro” ve “Yaratıcı Drama” eğitmenliğine devam etmekte olup; ortak kurucusu olduğu “Vien Tiyatro” ekibiyle de tiyatro faaliyetlerini ve senaryo çalışmalarını sürdürmektedir.

Ödülleri:

  • Honier'in Günlüğü - 38. Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması 

  • Mektup - 2. Yılmaz Sunucu Öykü Yarışması

Biyografi

Tiyatro Oyunları

Tiyatro Oyunları
bilinmeyen

Bilinmeyen

Tür: Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Erkek

Oyun Konusu

Bilinmeyen, insanların kendi çıkarları doğrultusunda kullandığı, hor gördüğü ve günün sonunda da bilinmeyene dönüştürdüğü bir adamın hikâyesini konu alır. İşinde yaşadıkları, evlilik süreci ve peşinden bir türlü ayrılmayan acı geçmişi her defasında karşısına çıkar. Bütün bunlar olup biterken de kendisini bir savaşın ortasında, mermilerin arasında bulur. Yeniden ülkesine döndüğünde ise her şey eskisinden daha kötü bir hale gelecektir.

dusserseri

Düş Serserileri

Tür: Deneysel & Absürd

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 2 Erkek

Oyun Konusu

Düş Serserileri, sosyal çevresinden kendini soyutlamış, iş-ev arasında gidip gelen, kendini baskıladığı için söylemek istediklerini söyleyemeyen, karar vermekte zorlanan, tek yaptığı gün sonunda annesine rapor vermek olan rutin bir hayatın içindeki Araz’ı konu alır. Araz, bir gün rüyasında düş serserisi Dies ile tanışır. Dies, Araz’ın baskıladığı, ortaya çıkartmaktan korktuğu duyguları ve gerçek benliğidir. Aynı zamanda Araz’ın çevresindeki anlaştığı/anlaşamadığı kişilerin de düş serserilerini tanımaktadır. Tıpkı insanlar gibi düş serserileri de birbirlerini tanır. Dies, Araz’ın bu psikolojiden kurtulması ve özbenliğini kazanması için farkındalık yaratmaya çalışır. Araz, Dies’i dinler ve söylediklerini yaparsa, derin uykusundan uyanabilecektir.

hayatiyiyken

Hayat İyiyken ya da Kötüyken

Tür: Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Kadın - 2 Erkek

Oyun Konusu

Hayat İyiyken ya da Kötüyken; yoksulluk, savaş ve bitmek bilmeyen yeni dünya düzeni anlayışı yüzünden dünyada ölümlerin fazlalaştığı, yaşamın ucuzlaştığı ve insanların artık bu kirli dünya düzeninden kurtulmak için kendini öldürdüğü, öldürmeye çalıştığı distopik bir dünyayı konu alır. İntiharlar yüzünden silah satıcılarında mermi stoğu sorunu yaşanır. Silah satıcısı Ronel da dükkanında yalnızca tek mermi kaldığını ve bu mermiyi de belirlediği şartlar doğrultusunda satacağını açıkladığı yazısını gazeteye ilan verir. Pahe ve Natesa da ilanı görüp Ronel’ın dükkanına gelir. Ronel, Natesa ve Pahe’nin, hayat iyiyken ya da kötüyken olan dönüşümleri, duyguları, geçmişle olan hesaplaşmaları, pişmanlıkları ve varoluş süreçleri birbirleriyle kurdukları karşılıklı ilişkiler üzerinden ele alınır.

honier

Honier'in Günlüğü

Tür: Dram

Bölüm: Kısa Oyun

Oyuncu: 1 Kadın - 2 Erkek

Oyun Konusu

Honier'in Günlüğü, Bay Mankes'in müdürü olduğu icra dairesindeki usülsüz iş politikalarını ve çalışanlarına uyguladığı mobbingi konu alır. İcra memurları Honier ve Letra, Bay Mankes'in verdiği emirleri korkuyla yerine getirirken, bir taraftan da hayata tutunmaya, yaşamaya ve mutlu olmaya çalışırlar. Letra, düzeni bozuk bu dünyada aşık olmayı; Honier de hayatta yaşamak isterken yaşayamadığı her şeyi günlüğüne yazmayı arzular. Bir süre sonra da icra dairesinde büyük bir yangın çıkar. Bay Mankes, yangına rağmen memurların binadan çıkmasına izin vermez, icra dosyalarını yetiştirmelerini ister. Honier ve Letra da Bay Mankes'e karşı gelerek canlarını kurtarmak için harekete geçer.

Honier'in Günlüğü, 2021 Suat Taşer Kısa Oyun Yarışması’nda “Övgüye Değer Oyun Ödülüne” değer görülmüştür.

leda

Leda

Tür: Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 2 Kadın - 2 Erkek

Oyun Konusu

Leda, kötü komutan Pierre’nin bütün topraklara, insanlara hükmetme isteği ve bitmek bilmeyen savaş arzusu yüzünden hayatı parçalanan insanları konu alır. Kötülüklerin yaşanmadığı, herkesin iyilikten beslendiği ve her gün eğlendiği Alesa Diyarı; henüz savaşın kirli yüzüyle tanışmamış büyülü bir yerdir. Pierre’nin birliğinde terzilik yapan Leda, birlikten kaçmayı başarıp Alesa Diyarı’na sığınır. Yaşadığı savaş psikolojisi yüzünden de oradaki insanların yaşamına uyum sağlamakta zorlanır. Tek yaptığı onlara güzel elbiseler dikmek ve savaşın Alesa Diyarı’na gelmesini engellemektir. Leda, bir yandan zihnindeki hayal ve gerçek çatışması ile uğraşırken, diğer yandan da Alesa Diyarı’nı, Pierre’den korumak için elinden geleni yapmayı çalışır. 

Sahne

Sahnelenme

bottom of page