top of page

Biyografi

1988 yılında Kars’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 2009 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Film Tasarımı ve Yönetmenliği bölümünde sinema eğitimine başladı. Bu süreçte çeşitli kısa metrajlı ve belgesel film çalışmalarına imza attı.

 

2015 yılında ikinci üniversite macerasına Ankara Üniversitesi DTCF Tiyatro Bölümü Dramatik Yazarlık Anasanat Dalı’nda başladı. Mezuniyetinin ardından 2020 yılında Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda dramaturg olarak çalışmaya başladı. Halen bu kurumdaki görevine devam etmektedir.

 

İngilizce, İtalyanca ve Almanca dillerinden Türkçe’ye edebi eser, tiyatro metni ve kuramsal metin çevirileri bulunmaktadır.

Biyografi

Tiyatro Oyunları

Tiyatro Oyunları
kamelya

Kamelyanın Altında

Tür: Komedi

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 3 Kadın - 4 Erkek 

Oyun Konusu

Yavuz, genç bir yazardır. Yağmurlu bir Ankara akşamında evlenme teklifi etmeye hazırlandığı sevgilisi Nesrin’i evinden almak için gelmiştir. Nesrin’in işi uzamış, Yavuz’un telefonunun şarjı bitmiştir. Yağmurdan korunmak için sığındığı kamelyaya mahalle ahalisi gelip gitmeye başlar. Normal seyrinde akan hayat, yanlış anlamalar ve yabancı korkusu üzerine Yavuz’un kabusuna dönüşür.

laboratuvar

Laboratuvarı Yakan Yaşlı Deney Faresi: 6174

Tür: Komedi-Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Erkek

Oyun Konusu

Bilinmeyen bir ülkenin bilinmeyen bir bölgesinde kurulu olan bir laboratuvarda yaşayan 6174, mutasyona uğrayarak şans eseri hayatta kalmış ve emekliye ayrılmış bir deney faresidir. Laboratuvarda kendi düzeni içerisinde yaşayan farelerin hayatı Profesör’ün değişip vahşi bir ırkın laboratuvara getirilmesiyle tersine döner. Vahşi klan tarafından ailesi yok edilen 6174’ün kaybedecek hiçbir şeyi kalmaz. Ve laboratuvarı havaya uçurmaya karar verir.

teodora

Teodora

Tür: Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 2 Kadın - 6 Erkek - Figürasyon

Oyun Konusu

Bizans İmparatorluğu’nda Maviler ve Yeşiller adlı iki grup arasında mezhep çatışması vardır. İmparator Justinianus ve İmparatoriçe Teodora icraatlarıyla söz konusu çatışmayı körüklemiştir. Sonunda birleşen halk nefretini saraya yöneltmiş, hanedanı köşeye sıkıştırmıştır. İstanbul’u terk etme noktasına gelen Justinianus’u Teodora’nın kararlılığı vazgeçirecektir. Sokaklardan saraya kadar uzanmayı başaran Teodora aşk, iktidar ve hırs üçgenine sıkışmış, geçmişinden intikamını almaya yemin etmiştir.

oyun cevirileri

Oyun Çevirileri

ademvehavva

Âdem ve Havva'nın Günlükleri

Yazan: Mark Twain

Orijinal Dil: İngilizce

Tür: Komedi

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Kadın - 1 Erkek

Oyun Konusu

Âdem ile Havva kendilerini yeryüzünde bulurlar. Bu yabancı dünyadaki yaşamı ve tuhaf varlıkları tanımaya çalışırken bir de aşk çıkar başlarına. Günümüz gündelik yaşantısının sıkıntılarına pek benzemese de hayatta kalmak için türlü mücadeleler vermek zorundadırlar. Fakat karşı cinsi anlamak ve birlikteliği sürdürmeye çalışmak onlar için doğada var olmaktan çok daha zorlayıcıdır.

Oyun, novella formatındaki eserden önce Türkçe’ye çevrilmiş, ardından sahneye uyarlanmıştır.

bottom of page