top of page

Biyografi

1986 yılında, Gaziantep’te dünyaya geldi. 2008 yılında Mersin Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. 2008’den bu yana MEB’de çalışmaktadır. Mersin ve Kayseri’de çeşitli tiyatro topluluklarında oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak çalıştı. 2012 yılından bu yana Gaziantep Bir Başka Tiyatro bünyesinde tiyatro çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yönettiği Oyunlar

Körebe (Çocuk Oyunu)

Şahane Düğün

Gece O kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldular 

Profesyonel

Büyülü Kaçamak

 

Okullarda Yönettiği Oyunlar

Salak Oğlum

Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı

Ayı

Kuğunun Şarkısı

Entrikalı Dolap Komedyası

Rol Aldığı Oyunlar

Düzmece Müzikal

Vay Başımıza

Bremen Mızıkacıları

Aile Bağları

Şahane Düğün

Otogargara

Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz

Nazım’a Dair

Mahmud İle Yezida

Babaannem Yüz Yaşında

Gece O kadar Kirliydi Ki İkisi De Kayboldular 

Entrikalı Dolap Komedyası

Ödülleri:

​​

  • Müzeci - Devlet Tiyatroları Cumhuriyet’in 100. Yılında Kadın Konulu Oyun Yazma Yarışması 

  • İkinci Doğum - 16. Aydın Üstüntaş Geleneksel Oyun Yazma Yarışması 

Biyografi

Tiyatro Oyunları

Tiyatro Oyunları
Aylaksandik

Aylak Sandık

Tür: Dram (Gizem)

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Kadın - 1 Erkek

Oyun Konusu

Birbirini tanımayan bir kadın ve bir erkek, çıkışı olmayan bir odada uyanırlar. Neden orada olduklarının ve oradan nasıl çıkabileceklerinin cevabını aramaya koyulurlar.

Gizem türündeki Aylak Sandık, Devlet Tiyatroları oyun arşivine girmeye de hak kazanmıştır.

Buyulukacamak

Büyülü Kaçamak

Tür: Komedi (Vodvil)

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 4 Kadın - 3 Erkek - 7 Yan Rol

Oyun Konusu

Erkut, karısı Türkan’ın evde olmadığını düşünerek sevgilisiyle eve gelir. Türkan da Erkut’un evde olmadığını düşünerek komşularını cin çağırmak üzere eve davet eder. Evde saklanan sevgililer ve büyücüye komşuların tuhaf eşleri de dahil olunca hikaye iyice karışır.

Vodvil türündeki Büyülü Kaçamak, Devlet Tiyatroları oyun arşivine girmeye de hak kazanmıştır.

Faldakicinayet

Faldaki Cinayet

Tür: Komedi

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Erkek

Oyun Konusu

Oscar Wilde’ın ‘Lord Arthur Savile’in Suçu’ isimli öyküsünden uyarlanan oyun, kendi halinde yaşayıp giden Muhasebeci Reha Bey’in hayatının, baktırdığı fal sonrasındaki değişimini konu alır. Falında birisini öldüreceği bilgisini alan Reha Bey, cinayet işlemenin ahlaki değerlerle çatışmasından dolayı buhranlar yaşamaya başlar. Yine de falında çıktığı için birisini öldürmesi gerektiğine inanır. Bu işi kaderine bırakmaz ve öldüreceği kişiyi kendi seçmek ister.

ikincidogum

İkinci Doğum

Tür: Komedi

Bölüm: İki Perde

Oyuncu: 5 Kadın - 8 Erkek

Oyun Konusu

Çalışmayıp başkalarını dolandırarak yaşayan İsmet’in, etrafındaki insanları kandırmak ve onlardan bir şeyler gizlemek için girdiği çaba komik durumların oluşumunu sağlar. İsmet’i yola getirmek için yeryüzüne gönderilen stajyer tanrılar da hikayeye müdahil olur.

İkinci Doğum, 16. Aydın Üstüntaş Geleneksel Oyun Yazma Yarışması'nda "övgüye değer oyun" ödülüne layık görülmüştür.

muzeci

Müzeci

Tür: Dram (Biyografi)

Bölüm: İki Perde

Oyuncu: Oyuncuların bir veya birden fazla rol almasına bağlı olarak 12-30 kişi aralığında oyuncuyla oynanabilir. Kadın erkek dağılımı dengelidir.

Oyun Konusu

Müzeci, yaşamını Gaziantep ve etrafının yeraltı ve yerüstü kültürel mirasını korumaya adamış olan Arkeolog Sabahat Göğüş’ün hayat hikayesini konu almaktadır. Göğüş'ün, Gaziantep’e ilk müzeyi kurmaya çalışırken karşılaştığı zorlukları anlatır.

Müzeci, Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen Cumhuriyet'in 100. Yılında Kadın konulu oyun yarışmasında 3. lük ödülüne layık görülmüştür.

olucocuklar

Ölü Çocuklar Treni

Tür: Dram 

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 1 Kadın - 4 Erkek

Oyun Konusu

Ölü Çocuklar Treni, liseden itibaren tanışan otuzlu yaşlarındaki üç arkadaşın geçmişe dair hesaplaşmalarını konu alır. Bu hesaplaşma yolları karla kaplı bir dağ evinde gerçekleşir. Hayata dair başarı, başarısızlık, aşk, ihanet ve arkadaşlık temalarının incelendiği oyunda, hikayenin gizemi ise en temel öğedir.

ozgurmaymun

Özgür Maymun

Tür: Çocuk Oyunu

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 6 Kişi

Oyun Konusu

Ormanından avcılar tarafından kaçırılan bir maymunun kurtuluş hikayesini hayvanseverlik, yardımseverlik, arkadaşlık ve özgürlük temaları çerçevesinde anlatmaktadır.

sucukluyumurta

Sucuklu Yumurta Eylemi

Tür: Komedi

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 3 Kadın - 3 Erkek

Oyun Konusu

Fikret, hastalığından dolayı ailesi ve komşularıyla kurduğu ilişkide karmaşalara neden olur. Bu karmaşalar komik hikayeler doğurur. Fikret’in hastalığının nedeni ise oyun sonunda anlaşılır ve bu durum ise trajik etki yaratır.

umutpansiyon

Umut Pansiyon

Tür: Dram

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 2 Erkek

Oyun Konusu

Uyuşturucu bağımlısı Kabuk, on yıl önce kaçtığı kasabaya döner. Geceyi Umut Pansiyonda geçirmek ister. Girdiği odada Erdem’le karşılaşır. Kabuk ne kadar kirliyse (dış görünüş) Erdem bir o kadar temizdir. Kabuk ne kadar yorgunsa Erdem bir o kadar dinç ve sağlıklıdır. Oyunun ilk bölümü Kabuk’un Erdem üzerindeki korkutucu etkisini silmeye çalışmasıyla geçer. İki ve üçüncü bölümde Erdem ve Kabuk’un yaşantıları incelenir. Erdem annesinin depresyonundan ve sürekli intihar eğiliminde olmasından bıkmış ve evden kaçmış yirmi yaşında bir gençtir. Kabuk, uyuşturucu bağımlılığından ötürü yaşından çok daha büyük gösterse de otuz yaşındadır. Kasabadan ayrıldıktan sonraki yaşantısını, maddeye bağlanmasını ve bağımlılıktan sonraki yaşadığı toplumdan dışlanmış, hastalıklı durumlarını anlatır. Oyun boyunca yaşayacağı krizler, gördüğü halüsinasyonlar Erdem’i bir taraftan korkuturken öte taraftan Kabuk’a yardımcı olmaya iter.

vangogh

Van Gogh Büyüsü

Tür: Komedi

Bölüm: Tek Perde

Oyuncu: 4 Kadın - 5 Erkek

Oyun Konusu

Üniversite sınavında birinci olan Umut, herkesin beklediği gibi tıp, diş hekimliği ya da mühendislik okumak yerine resim bölümüne girmek ister. Bu durum ailesi ve toplumla çatışma yaratır. Umut’un bu çatışma sürecindeki en büyük yardımcısı Van Gogh’un hayaletidir.

Sahne

Sahnelenme

bottom of page