top of page

Biyografi

ODTÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Bölümünden mezun oldu. Kamu ve özel sektörde mühendislik, tercümanlık, müşavirlik ve basın müşavirliği görevlerinde bulundu. Halen Başkanlık Müşaviri olarak görev yapmaktadır.

 

Sadri Alışık Kültür Merkezinde sahne sanatları ve oyunculuk eğitimi alan Alpyürük, bunun yanı sıra birçok diksiyon, audition, senaryo atölyeleri ve programlarına katıldı. Aynı zamanda ODTÜ Mezunlar Derneği bünyesinde bulunan, Tahir Aydoğdu yönetimindeki TSM korosunda yer aldı.

 

Birçok tiyatro oyununda, dizide ve filmde rol alan Alpyürük'ün kaleme aldığı kimi öyküleri dergilerde yayımlandı ve seçkilerde yer aldı.

Ödülleri: 

  • Bedel (Öykü) - 2023 Edebiyatist Dergisi Kristal Kalem Yarışması Birincilik Ödülü 

  • Yardımcı Aranıyor - 2022 Devlet Tiyatroları Teşvik Ödülü (2020-2023 arası dört sezon Diyarbakır DT’de sahnelendi.)

 

Seçkilere Giren Öyküleri:

  • Akıntı - 2023 Nilüfer Belediyesi Yılın Yazarı Tomris Uyar Öykü Ödülü Seçkisi

  • Hayvansever Versus Hayvansavar - 2022 Nilüfer Belediyesi Yılın Yazarı Sait Faik Öykü Ödülü Seçkisi

  • Nasıl Bilirdiniz - 2022 Ayrıkotu Dergisi 1. Tomris Uyar Öykü Yarışması

  • Kabuk - 2021 Konak Belediyesi Kadın Öyküleri Birinci Yıl Seçkisi

Biyografi

Tiyatro Oyunları

Tiyatro Oyunları
bekarayardimci

Bekâra Yardımcı Aranıyor

Tür: Komedi

Bölüm: İki Perde

Oyuncu: 1 Kadın - 1 Erkek

Oyun Konusu

Kariyerinde kendini ispatlama çabasında olan Vural’ın önemli bir projede görevlendirilerek tayin edildiği şehirde, ev işlerini görmesi için işe aldığı meraklı, açıkgöz, kurnaz ve aynı zamanda nişanlısından kaçmakta olan Menekşe ile yaman mücadelesi. Oyunun teması farklı sosyal statüden, bambaşka kültürel kodlara sahip iki insanın zamanla birbirlerinin sırlarına erişmesiyle ortaya çıkan çatışmalar ve ortaklaşmalar üzerinedir. 

Bekâra Yardımcı Aranıyor, Devlet Tiyatroları oyun arşivine girmeye de hak kazanmıştır.

hevesikursagi

Hevesi Kursağında Kalanlar Kulübü

Tür: Müzikal Komedi

Bölüm: İki Perde

Oyuncu: 7 Kadın - 8 Erkek - Dansçılar

Oyun Konusu

Hevesi Kursağında Kalanlar Kulübü, işinden sıkılan ya da yaşamı boyunca heves ettiği mesleği yapmak isteyen kişilere, ücret karşılığı istedikleri mesleği deneme imkânı sunan bir şirkettir. Kurnaz patron ile şirket çalışanları “Hevesli” diye adlandırdıkları müşterilerden çeşitli plan ve oyunlarla kazanç sağlamaktadır. Kulüpte karakter analizi yapmakla görevli psikoloğun aslında Bakanlık müfettişi olduğunun ortaya çıkması ve dönen dolapları Bakanlığa rapor etmesi sonucu işler karışır.

Hayalindeki mesleği icra etmek isteyen müşterilerle bu meslekleri pazarlayanlar arasında geçen olaylar çatışmanın temel boyutunu oluşturur. Oyun, insanların kendi potansiyelleri ve yetenekleri hakkındaki farkındalıklarını, hayal taciri düzenbaz bir şirket üzerinden, absürd ve trajikomik bir üslup ekseninde, müzikli kabare kurgusuyla ele almaktadır. 

Hevesi Kursağında Kalanlar Kulübü, Devlet Tiyatroları oyun arşivine girmeye de hak kazanmıştır.

Sahne

Sahnelenme

bottom of page