top of page
Sayfabasi
Foto - Doğancan Pınar 2.jpeg

Doğancan Pınar

Biyografi

1994 yılında, Erzincan’da dünyaya geldi. İlköğrenimini Erzincan’da tamamladı. Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi ‘’Raylı Sistemler İşletmeciliği’’ bölümünden mezun olup Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’na atandıktan sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sanat Tarihi bölümünü bitirdi.

 

Ankara’da çeşitli tiyatro topluluklarında oyuncu olarak yer aldı. Halen koordinatörlüğünü yürüttüğü “Renkli Yüzler Kültür Sanat Tiyatrosu” ekibiyle tiyatro faaliyetlerine devam etmektedir.

Yayımlanmış kitaplarının haricindeki bazı eserleri, dört farklı antolojide yer almıştır.

Biyografi
Kitapları

Kitapları

Arızalı Bir Toplum.jpg

ARIZALI BİR TOPLUM İÇİN FARKINDALIK BİLİNCİ

Arka Kapak Yazısı

 

Gündelik hayatta yapıp, yapmamayı tercih ettiğimiz eylemler aslında kişiliğimizi oluşturacak farkındalıkları meydana getirecek olan davranışlar bütünüdür. Hayatımızda empati kuramayarak düşüncesizce yaptığımız her davranış farkındalıklarımıza ışık tutmak yerine kara bulutlar olarak kendini belli edebilmektedir. Başka insanlarla olan diyaloglarının eğitim süzgecinden geçmesi gereken, başına gelen herhangi bir olumsuz durum karşısında şiddeti çözüm yolu olarak gören veya seyahati sırasında bulunduğu alandan çöp ve atıklarını bırakarak ayrılmayı tercih eden insanlara hemen her yerde tanık olabilmekteyiz. Başka insanlara rahatsızlık yaratabilecek daha birçok eylem “benci” tavırlar takınan insanlarca normalmiş gibi kabul edilip, “ben” yerine “biz” kavramını ilke edinmiş olmayı tercih eden insanlara atfedilmiştir.

Satın Almak İçin:

Frezyanın Yaprağında Altı İspinoz.jpeg

FREZYANIN YAPRAĞINDA ALTI İSPİNOZ

Arka Kapak Yazısı

 

Öyküler hayat gibidir. Bizleri farklı yerlere, farklı kimliklere ve farklı zamanlara götürürler. Her öykü zihnimizde yeni pencereler açarken aslında yüreklerimize de dokunur.  Yüreğe dokunan her sözcük o kadar kıymetlidir ki… Çünkü sözcükler yazar ve okur arasında köprü kurarlar. Biz bu köprüye ‘‘gönül köprüsü’’ diyoruz.


Sanat, gerçek hayatta bir araya gelemeyecek iki insanı yan yana getiren tek güçtür. Edebiyat, sanatın çok önemli bir dalı olduğundan yazarların sorumlulukları bu durumda takdire şayandır.


Tiyatro Sanatçısı, Sanat Tarihçi Sevgili Yazar Doğancan Pınar’ın kaleminden çıkan öyküler ‘‘Frezyanın Yaprağında Altı İspinoz’’eserinde derlendi. Her öykünün sizlere anlatmak istedikleri var. Hadi gelin, hep birlikte edebiyatın uçsuz bucaksız deryasına kulak verelim. 

Satın Almak İçin:

Hayatındaki Rolün.jpg

HAYATINDAKİ ROLÜN

Arka Kapak Yazısı

 

Gece uykuya dalmadan önce ve her sabah uyandığında, yeni güne ruhunu motive edecek olan sözler söyleyerek başla. Bunu yaparsan hayatın birçok anında pozitif olanı kendine çekeceğini göreceksin. Çünkü evrenin tavrı nettir. Ona nasıl bir enerji gönderirsen sana o şekilde karşılık verir. Bu sebeple hayatında güzel olanı görmek istiyorsan işe önce kendini sevmekle başla. Bu ilk adım vizyonun konusunda ihtiyacın olan kaynağı sağlayacaktır. Kendine iyi bakmaya başladığın andan itibaren daha iyi hissetmeye başlarsın, daha iyi hissettiğin zaman daha pozitif görünmeye başlar, kendini sevdiğinde ise hayatta bilinçli bir birey olarak adımlarını atarsın. Yani her şey bilinçaltında yatan düşünceler ile başlar, sende yaşam bulur ve yine sende yok olabilir. Bu sebeple kendine çok iyi bak. Çünkü kendin en büyük yatırımındır.

Satın Almak İçin:

bottom of page